Mikrodermabrazja diamentowa

mikrodermabrazja diamentowa Mikrodermabrazja jest rodzajem peelingu pobudzającym procesy regeneracji poprzez pozytywny wpływ na proces syntezy kolagenu. Dzięki jej stosowaniu substancje czynne aplikowane w czasie zabiegu lepiej wnikają w skórę i mają widoczny wpływ na jej jakość. Do wykonania zabiegu mikrodermabrazji wykorzystywane jest urządzenie wyposażone w głowice ścierające. To właśnie one mają za zadanie kontrolować strumień kryształków.

W czasie trwania zabiegu kryształki uderzają z dużą prędkością w powierzchnię naskórka, skutkiem takiego działania jest zaś przede wszystkim stopniowe i delikatne ścieranie się martwych komórek oraz zanieczyszczeń gromadzących się na zewnętrznych warstwach naskórka. W rezultacie, osoby poddające się mikrodermabrazji mogą liczyć na szybkie i intensywne powstawanie nowych komórek zastępujących stare bez ryzyka pojawienia się blizn. Zabieg przeciwdziała również zjawisku nierównomiernego złuszczania się skóry. Mikrodermabrazja jest przeprowadzana przede wszystkim po to, aby wygładzić skórę, przeciwdziała jednak zarówno jej suchości, jak i nadmiernemu rogowaceniu. Jej stosowanie może jednak powodować także zmniejszenie liczby zmarszczek i zaskórniaków, sprawia więc, że skóra wygląda bardziej młodo i świeżo.

Dzięki mikrodermabrazji możemy mówić też o większej absorbcji tych aktywnych składników, które wchodzą w skład stosowanych przez nas preparatów kosmetycznych, jej zaletą jest zaś i to, że pobudza fibroblasty sprawiając, że produkują większe ilości kolagenu oraz elastyny. Skóra poddana działaniu zabiegu ma większe zdolności obronne, nie można zaś nie docenić i tego, że poprawa mikrokrążenia ma wpływ na lepsze odżywianie komórek. Decyzja o poddaniu się zabiegowi nie wiąże się z koniecznością podejmowania szczególnych przygotowań, choć lekarze radzą unikać w ostatnich dniach przed wizytą w gabinecie chemicznych kremów do depilacji, zabiegu elektrolizy, woskowania, a nawet szorstkich gąbek wykorzystywanych niekiedy do czyszczenia twarzy. Warto odstawić również stosowane na co dzień żele i kremy peelingujące na twarz.

Decyzja o zabiegu nie oznacza również konieczności rezygnacji z naszej codziennej aktywności, choć nie można wykluczyć lekkiego zaczerwieniania skóry ustępującego, na szczęście, już po kilku godzinach. Pozytywny wpływ mikrodermabrazji diamentowej na skórę widać już po wykonaniu pierwszego zabiegu, dermatolodzy zwracają jednak uwagę na to, że o naprawdę satysfakcjonujących rezultatach można mówić przede wszystkim wówczas, gdy zabieg jest regularnie powtarzany. Najbardziej pożądana wydaje się liczba 5 zabiegów wykonywanych w odstępach czasu dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi warto uświadomić sobie, że możemy mówić także o pewnych przeciwwskazaniach do jego wykonania. Tu najczęściej wspomina się zakażenia wirusowe i bakteryjne, groźna potrafi być jednak również opryszczka, zakażenia grzybiczne, trądzik różowawy i krostkowy oraz nadżerki, znamiona i nowotwory skórne.