Mój koszmar z botoksem: Dlaczego od tej pory będę korzystać wyłącznie z usług wykwalifikowanego lekarza!

Jakie znaczenie ma to, kto wykonuje zabieg toksykologiczny, byleby tylko został wykonany? Zwłaszcza, jeśli masz okazję, prawda? Um, okazuje się, że to ma znaczenie. Rozmawiałam z moją dobrą znajomą, Luisą Fernandez, lat 42, która podzieliła się tym, co się stało, gdy po raz pierwszy dostała zastrzyki przeciwzmarszczkowe w swoim lokalnym salonie...

Nie brałam pod uwagę botoksu na poważnie. Kilka moich przyjaciółek go stosowało i pomyślałam, że w pewnym momencie będę chciała spróbować - byłam na to gotowa, ale nie było to dla mnie nic wielkiego. Chciałam jednak poddać się mikronakłuwaniu brwi i właśnie podczas tego zabiegu kosmetyczka powiedziała mi, że wykonuje również zabiegi przeciwzmarszczkowe. Pokazała mi kilka zdjęć innych kobiet, które poddała zabiegom i które wyglądały dobrze.

W gruncie rzeczy pozwalałam tej kobiecie wytatuować sobie czoło, więc nawet nie przyszło mi do głowy, że może nie być w pełni wykwalifikowana do podawania botoksu. To było tanie, naprawdę tanie - a ja uwielbiam okazje.

Okazało się, że płacisz za to, co dostajesz.

W ciągu kilku godzin od wyjazdu moje czoło przypominało walijskie doliny. Pofałdowany krajobraz grudek. To nie było gładkie czoło, jakiego pragnęłam. Jasne, nie miałem żadnej zmarszczki, ale miałem małe czoło z wybojami prędkości.

W tym momencie zdałam sobie sprawę, że muszę udać się do specjalisty. Moja przyjaciółka poleciła mi dr Annę Hemming. W momencie, gdy weszłam do jej kliniki, widziałam i czułam, że ten lekarz jest na innym poziomie. Nie czułam się jak w salonie. Czułam się jak w klinice, medycznej, uspokajającej - ale również absolutnie pięknej.

Anna była niesamowita. Zapewniła mnie, że guzki ustąpią i będę musiała po prostu poczekać. Co niepokojące, powiedziała mi, że być może nie wstrzyknięto mi czystego botoksu i dlatego był on tak tani, że kosmetyczki używają tanich, nieregulowanych produktów. Miałam szczęście, że skutki mojego taniego quick-fix nie były gorsze.

Głębia wiedzy, jaką posiada Anna, jej doświadczenie i profesjonalizm są warte każdego grosza. W rzeczywistości Anna miała naprawdę pozytywny wpływ na całe moje samopoczucie. Od zawsze miałem problem z nocnym zgrzytaniem zębami i zaczynało to powodować u mnie silne bóle głowy. Po tym, jak wspomniałam o tym Annie, powiedziała mi, że może to leczyć botoksem. Kto wie! Teraz to się wyleczyło, a ja czuję ogromną ulgę, śpię o wiele lepiej i czuję się świetnie.

Nie miałam jeszcze więcej zabiegów z użyciem toksyny ze względu na próżność, ale gdybym miała, nigdy nie skorzystałabym z usług wykwalifikowanego lekarza.