Jak Botox zwalcza wpływ pór roku na Twoją skórę

Wraz ze zmianą pór roku zmienia się nasza garderoba - ale czy zastanawiałaś się nad tym, jak Twoja skóra zmienia się pod wpływem ciepłej i zimnej pogody? Tak, nasza skóra reaguje inaczej na różne rodzaje pogody. I nie jest to tak proste, jak zakup nowego płaszcza czy szortów. Jak dokładnie się zmienia i jak botoks może pomóc w zwalczaniu wpływu pór roku na Twoją skórę? Przyjrzyjmy się...

Jak słońce wpływa na naszą skórę

Wszyscy uwielbiamy słońce. Większość z nas marzy o pięknych, długich, wypełnionych słońcem wakacjach, ale choć jest to cudowne, słońce może nie tylko potencjalnie uszkadzać skórę, ale także powodować przedwczesne starzenie się (westchnienie!). Jak to się dzieje? Cóż, z czasem promienie UV uszkadzają elastynę i kolagen, które naturalnie występują w naszej skórze, zmniejszając jej jędrność i powodując zwiotczenie. Nie chodzi tu tylko o wychodzenie w naprawdę gorące dni bez filtra przeciwsłonecznego (choć zdecydowanie nie jest to zalecane), ale o stopniowe wystawianie się na działanie promieni.

Odpowiednia pielęgnacja skóry, obejmująca krem nawilżający i krem z wysokim filtrem SPF, jest koniecznością, podobnie jak picie dużej ilości wody, ale jednym ze sposobów na zmniejszenie dynamicznych zmar szczek na twarzy jest botoks. Botox jest wstrzykiwany w docelowy obszar i działa poprzez przerwanie "rozmowy" pomiędzy nerwami a mięśniami, powstrzymując mięśnie od tymczasowego kurczenia się, a tym samym zmniejszając widoczność linii. W rezultacie skóra wygląda młodziej i bardziej gładko.

Ostre słońce powoduje powstawanie linii zmarszczek

Okulary przeciwsłoneczne są świetne na te super słoneczne dni, ale nawet jeśli faktycznie nosimy okulary, niektóre z nich nie są wystarczająco mocne, aby powstrzymać nas przed mrużeniem oczu. Nadmierne ćwiczenie mięśni między oczami poprzez mrużenie oczu może prowadzić do powstania linii zmarszczek (AKA 11s) - pionowych linii między brwiami.

Linie zmarszczek można zniwelować za pomocą zastrzyków z botoksu - dzięki temu zminimalizujemy ich widoczność i będziemy wyglądać na mniej sfrustrowanych.

Chłodna pogoda oznacza suchą skórę

Chłodniejsze otoczenie często oznacza mniej wilgoci w powietrzu, a w konsekwencji mniej wilgoci w skórze. Dlatego w miesiącach jesiennych i zimowych nasze twarze mogą wydawać się dość suche. Nie pomagają w tym gorące prysznice, ogrzewanie i niepicie tak dużej ilości wody - wszystkie te czynniki mogą powodować, że nasza skóra staje się jeszcze bardziej sucha i prowadzić do przedwczesnych, dynamicznych zmarszczek.

Złuszczanie skóry jest ważne, aby pozbyć się martwych komórek naskórka, a stosowanie bogatego kremu nawilżającego co najmniej dwa razy dziennie jest niezbędne, ale w rzeczywistości nie pozwoli pozbyć się samych zmarszczek. Zastrzyki przeciwzmarszczkowe mogą jednak znacznie zmniejszyć ich widoczność i sprawić, że skóra będzie wyglądać na odmłodzoną.

Wspaniała skóra o każdej porze roku to kilka rzeczy: picie dużej ilości wody, odpowiednia dieta, stosowanie odpowiedniej pielęgnacji skóry oraz stosowanie kremu z wysokim filtrem SPF. Jeśli jednak zaczęłaś zauważać, że na Twojej twarzy pojawiają się drobne linie i zmarszczki, Botox jest doskonałym nieinwazyjnym sposobem na zmniejszenie ich widoczności.