Cellulit

walka z cellulitemCellulit zajmuje bardzo wysokie miejsce w rankingu tych kobiecych przypadłości, które wywołują szczególnie duży poziom frustracji. Dotyka on coraz większej grupy kobiet, często możemy przy tym przekonać się o tym, że błędne jest wiązanie go z nadwagą. Wśród przyczyn cellulitu wymienia się zarówno problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała, jak i siedzący tryb życia, nadużywanie kawy i papierosów, a nawet nieodpowiednio dopasowane ubrania. Jego winowajcą bywa jednak również estrogen – hormon, który, w nadmiernych ilościach, przyczynia się do tego, że tkanka tłuszczowa jest rozmieszczona nierównomiernie. To właśnie przyczyny związane z niewłaściwą gospodarką hormonalną organizmu sprawiają zresztą, że z problemem cellulitu niezwykle rzadko muszą się mierzyć panowie.

W odczuciu wielu kobiet cellulit jest szczególnie poważnym defektem kosmetycznym, nie powinno więc dziwić nas to, że zdecydowana większość z nich uważa jego zwalczenie za jeden z najważniejszych stawianych sobie celów. Zadowolenie może, w związku z tym, budzić coraz szerszy wachlarz metod rozwiązania problemu, choć już na wstępie warto uświadomić sobie, że nie wszystkie charakteryzują się jednakową skutecznością. Trudno mówić o niej między innymi w kontekście metod domowych polegających na walce z cellulitem z wykorzystaniem ogólnodostępnych środków, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje się więc wybór jednego z nowoczesnych leków oraz skorzystanie z pomocy lekarza lub kosmetologa. Kontakt z tym ostatnim wydaje się w szczególny sposób uzasadniony, zabiegowe metody walki z cellulitem potrafią bowiem przynosić satysfakcjonujące rezultaty. Ich liczba imponuje, jedną z najpopularniejszych wydaje się zaś być endermologia. Metoda ta polega na wykonaniu masażu z wykorzystaniem specjalnych rolek wyposażonych w głowice poruszające się w różnych kierunkach. Nacisk rolek przyczynia się do zmniejszenia się tkanki tłuszczowej sam zabieg zaś jest wskazany zwłaszcza tym paniom, które chcą pozbyć się miejscowego cellulitu. Endermologia ma zresztą jeszcze jeden atut. Zabieg kosztuje od 100 do 200 złotych, trudno więc utrzymywać, że koszty jego przeprowadzenia są szczególnie wysokie.

Innym zabiegiem, którym warto się zainteresować jest tak zwany smooth shape. I on wykorzystuje dobroczynne właściwości masażu, w grę wchodzi jednak zarówno próżniowe zasysanie, jak i możliwości stwarzane przez laser. Inną nowoczesną metodą jest bella contour. W tym przypadku o sukcesie przesądza przede wszystkim wykorzystanie działania ultradźwięków i elektrod emitujących prąd zmienny o odpowiednim napięciu. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, a jego wykonanie do jednorazowy wydatek rzędu 400 lub 500 złotych.