DIY Dermal Fillers: Dlaczego domowe iniekcje to absolutne nie-nie!

Wszyscy słyszeliśmy o przerażających przypadkach, w których zabiegi iniekcyjne poszły źle - najczęściej, gdy nie były wykonywane przez osobę z wykształceniem medycznym. Ale teraz, pomimo ciągłych ostrzeżeń ze strony lekarzy medycyny estetycznej, wiele osób zdecydowało się na zakup wypełniacza dermalnego online i wstrzykuje go sobie w twarz. Czy to tylko ja, czy też wywołuje to u Ciebie zimny pot?! Mówi się, że nastąpił wzrost tych zabiegów w trakcie blokady, co jest niepokojące z kilku kluczowych powodów. Te, ostatecznie, sprowadzają się do bezpieczeństwa.

Przedstawiłem główne powody, dla których powinieneś korzystać wyłącznie z usług wykwalifikowanego lekarza w zakresie zabiegów iniekcyjnych, takich jak wypełniacze, i dlaczego nigdy nie powinieneś próbować samodzielnie wykonywać wypełniaczy dermalnych w domu.

Lata szkoleń

Kiedy idziesz na wizytę do wykwalifikowanego lekarza, możesz być pewna, że spędził on lata na studiowaniu anatomii twarzy i szyi. Są więc dobrze zorientowani w tym, gdzie znajdują się Twoje tętnice i żyły, i są wystarczająco przeszkoleni, aby wiedzieć, gdzie wstrzykiwać substancje wypełniające, takie jak kwas hialuronowy, a gdzie ich unikać. Nie było alarmującą liczbę okluzji, które wystąpiły w ciągu ostatnich kilku lat, w dół do braku zrozumienia, gdzie to jest rzeczywiście bezpieczne, aby wstrzyknąć. To może być tak poważne i może spowodować ślepotę, a nawet śmierć w niektórych bardzo niefortunnych przypadkach.

Jeśli kiedykolwiek pojawią się problemy podczas leczenia u wykwalifikowanego terapeuty, możesz być pewien, że będzie on wiedział, jak sobie z nimi poradzić. Oni wiedzą, co robią! Jest prawdopodobne, że przeciętny człowiek nie miałby o tym pojęcia - ja, Jessica z lokalnego supermarketu i Paula z naprzeciwka też nie.

Nie chodzi tu tylko o anatomię. Wyszkolony medyk będzie również wiedział, ile wypełniacza należy wstrzyknąć i jakie proporcje są potrzebne, aby uzyskać pożądany wygląd. Będą wiedzieć, czy zabieg jest odpowiedni dla Twoich potrzeb, lub - w przypadku, gdy przyjmujesz pewne leki, masz pewne warunki zdrowotne lub jesteś w ciąży - czy jest to dla Ciebie bezpieczne.

Estetyczki medyczne są dobrze przeszkolone w zakresie stosowanych przez siebie produktów, jak również technik wykonywania każdego oferowanego przez nie zabiegu. Jeśli nie przeszedłeś wystarczającego szkolenia w zakresie stosowania substancji takich jak kwas hialuronowy, skąd możesz oczekiwać, że będziesz wiedział, czy używasz go prawidłowo lub czy to, co kupujesz online, jest rzeczywiście właściwe? Istnieje tak wiele podrobionych produktów, że nawet nie warto o tym myśleć!

Ubezpieczenie

Ponownie, w mało prawdopodobnym przypadku, że coś pójdzie nie tak podczas spotkania z medycznie wykwalifikowanego praktyka, są one prawdopodobne, aby mieć odpowiednie ubezpieczenie , które pokryje cię. Nie wiem jak ty, ale ja nie mam czegoś takiego w domu! Następnie należy wziąć pod uwagę zwierzęta domowe i dzieci. Jeden szybki ruch, potknięcie lub chwilowa utrata koncentracji może spowodować wiele problemów.

Czystość

To jest bardzo ważne. Kiedy idziesz na wizytę do wykwalifikowanego lekarza, jego klinika będzie prawdopodobnie nieskazitelnie czysta. Jest to jedno z najczystszych miejsc, jakie można odwiedzić, do tego stopnia, że prawdopodobnie (proszę, nie - to tylko takie powiedzenie) mógłbyś zjeść swój obiad z podłogi. Jednak nawet jeśli znajdujesz się w najczystszym pomieszczeniu w swoim domu, prawdopodobnie nadal nie jest ono tak czyste i sterylne, jak jest to potrzebne do wykonania zabiegu estetycznego. Zdziwiłabyś się!

Oko dla estetyki

Nie wystarczy nawet być medykiem. Owszem, wykształcenie medyczne i zrozumienie anatomii jest niezbędne, ale ważne jest również oko artystyczne. W estetyce chodzi o właściwe proporcje i wizję, która pozwala dostrzec, co można osiągnąć. Nie może to być jedno lub drugie, musi to być połączenie tych dwóch rzeczy.

Tak więc, chociaż wypełniacze skórne DIY mogą wydawać się dobrym pomysłem w pierwszej chwili, istnieje zbyt wiele czynników, które mogą działać na Twoją niekorzyść, aby zaryzykować. Stare porzekadło kup tanio, kup dwa razy nie wydaje się nawet wystarczające tutaj. Tak, możesz znaleźć wypełniacze dermalne online, które kosztują mniej niż wizyta u doświadczonego lekarza, ale A) Skąd wiesz, że są one bezpieczne, a nie są tylko podejrzaną podróbką? B) Czy naprawdę wiesz, gdzie i ile wstrzyknąć? I C) Czy wiesz, co zrobić, jeśli coś pójdzie nie tak? Twoja twarz jest zbyt cenna, by ją spieprzyć, więc jeśli naprawdę chcesz spróbować wypełniaczy, PROSZĘ zostawić ich wstrzykiwanie profesjonalistom.