Kwas hialuronowy

kwas hialuronowyKwas hialuronowy cieszy się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem. Wiele mówi się o nim w specjalistycznej prasie, telewizji, a kosmetyki, w których kwas jest na pierwszym miejscu w składzie zaczynają powoli bić rekordy popularności. Co jest jego sekretem? Czemu w tak krótkim czasie zyskał tak wielkie zainteresowanie? Główną zaletą kwasu hialuronowego jest przede wszystkim jego naturalność. Nie jest to twór sztuczny, dlatego doskonale działa na ludzki organizm. Jego zadaniem jest przede wszystkim odbudowa uszkodzonych, ludzkich tkanek. Dodatkowo, kwas hialuronowy jest w stanie zatrzymać wodę w skórze, a jak wiadomo, to właśnie jej brak jest powodem dla którego traci ona sprężystość i gładkość, staje się wiotka i pojawiają się na niej zmarszczki.

Co ciekawe, kwas hialuronowy występuje w przyrodzie powszechnie. Można go spotkać nie tylko w ciele człowieka, ale również w organizmach pozostałych żywych istot. To dobitnie świadczy o jego wartości. Dzięki zatrzymywaniu wody w tkankach, kwas hialuronowy w znaczący sposób wpływa na procesy starzenia się ludzkiej skóry, co jest bardzo ważne, zwłaszcza dzisiaj, kiedy nacisk na młody wygląd skóry jest tak duży. Obecnie, kwas hialuronowy jest sprzedawany na rynku pod różnymi postaciami. Można go kupić w formie tabletek, które wystarczy połknąć, by cieszyć się zadowalającymi efektami, jest to poza tym jeden z głównych składników kremów, zwłaszcza tych nawilżających oraz działających przeciwzmarszczkowo.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również wypełniacze, których podstawą jest kwas hialuronowy. Stosuje się je nie tylko do likwidowania zmarszczek, ale również do powiększania ust. Z racji tego, że jest to składnik naturalnie występujący w ludzkim ciele, takie wypełniacze są o wiele lepiej tolerowana. Kwas hialuronowy ma jednak bardzo szerokie zastosowanie, które nie ogranicza się tylko i wyłącznie do kosmetyki i medycyny estetycznej. Substancja ta może okazać się bardzo pomocna osobom, które nadmiernie obciążają stawy, ponieważ doskonale nawilża tamtejsze chrząstki, odpowiadające za prawidłowe funkcjonowanie całej struktury. Jest to więc idealne rozwiązanie nie tylko dla osób starszych, które często cierpią na dolegliwości związane ze stawami, ale również dla sportowców, którzy w czasie intensywnych treningów je obciążają, jak też dla osób z nadwagą czy otyłością. Okazuje się, że kwas hialuronowy przydaje się również w dziedzinie medycyny, jaką jest okulistyka. Wchodzi on w skład preparatów używanych w przypadku zespołu suchego oka, ponieważ doskonale nawilża gałkę oczną. Dodatkowo, sole, jakie znajdują się w kwasie hialuronowym są wykorzystywane w leczeniu poważnych schorzeń okulistycznych, takich jak jaskra czy nawet zaćma.

kwas hialuronowy warszawaPrawie połowa kwasu hialuronowego, który można znaleźć w ludzkim ciele znajduje się w skórze. Młode osoby mogą poszczycić się jego dużą zawartością i to właśnie decyduje o tym, że ich skóra cechuje się jędrnością. Z czasem ilość kwasu się zmniejsza, dlatego tak ważne jest zastosowanie kosmetyków produkowanych na bazie tej substancji. Pielęgnuje on włókna kolagenowe, które w skórze zanikają wraz z wiekiem, sprawiając że staje się ona coraz bardziej wiotka. Jest odpowiedzialny za zatrzymywanie wody, nie należy się więc dziwić, że to właśnie kwas hialuronowy jest najważniejszym składnikiem walki o piękną i młodą skórę. Warto mieć to na względzie i kosmetyków z kwasem hialuronowym używać prewencyjnie, ponieważ w ten sposób nie dopuści się do pojawienia się zmarszczek. Jeśli są już obecne, kwas hialuronowy również jest wskazany, ponieważ pozwala na ich naturalne, nieinwazyjne wypełnienie. Obecnie kwas hialuronowy jest najbardziej popularną i skuteczną substancją nawilżającą. Aplikuje się go również w formie zastrzyków, bezpośrednio pod skórę. Ma to ją odżywić i nawilżyć, a także zmniejszyć widoczność zmarszczek. Trzeba podkreślić, że kwas hialuronowy zaczyna detronizować botox w dziedzinie medycyny estetycznej. Jego zastosowanie bowiem daje bardzo naturalny efekt, co dla zdecydowanej większości klientów ma priorytetowe znaczenie. Co ciekawe, za pomocą kwasu można również z powodzeniem nadawać kształt twarzy, modelować ją zgodnie z życzeniem klienta.

W przeszłości kwas cieszył się również popularnością w formie specjalnych implantów, które służyły do powiększania piersi lub ludzkich pośladków. Jednak, z racji tego, że jest to substancja naturalna, była ona stopniowo absorbowana przez ludzki organizm. Z tego względu dzisiaj nie stosuje się już takich rozwiązań, ponieważ wypełniacze nie wystarczały na odpowiednią długość czasu. Kwas hialuronowy można również kupić w czystej postaci. Jest to bezbarwny, lekko lepki płyn, który bez obaw można nakładać bezpośrednio na twarz, skórę ciała czy w połączeniu z kosmetykami do włosów, ponieważ jest całkowicie bezpieczny. Regularne używane kwasu hialuronowego jest w stanie zagwarantować naprawdę doskonałe efekty, dlatego nie można się dziwić, że jego popularność z czasem staje się coraz większa. Dodatkowo, kwas nie jest substancją drogą, dlatego kosmetyki oraz ewentualne zabiegi medycyny estetycznej z jego udziałem są dzisiaj w zasięgu każdej osoby, co ma bardzo duże znaczenie. Można się spodziewać, że liczba osób użytkujących kwas hialuronowy będzie stale rosła.