Pielęgnacja skóry i zabiegi dla każdego: Wspaniała skóra w każdym wieku

Starzenie się jest jedną z nieuchronności życia - nasze ciała, umysły i skóra starzeją się przez cały czas i nie ma od tego ucieczki. Nie jest to jednak coś złego; jest to coś, co należy objąć. Przecież z wiekiem przychodzi mądrość - lub mamy taką nadzieję!

Jednak wszyscy chcemy, aby nasza skóra wyglądała jak najlepiej, bez względu na to, ile mamy lat i, na szczęście, jest teraz tak wiele możliwości, aby pomóc nam to zrobić.

Jaki jest więc wpływ starzenia się skóry i jak możemy sprawić, by zawsze wyglądała jak najlepiej, niezależnie od tego, ile mamy lat? Przyjrzyjmy się temu, co dzieje się z naszą skórą w miarę starzenia się, a także niektórym dostępnym produktom i zabiegom pielęgnacyjnym, które pomagają nam dbać o nasz największy organ.

Skóra w wieku 20 lat

Jaka jest nasza skóra po dwudziestce? Mówiąc prościej, jest super miękka, a nasze ciała produkują tony kolagenu i elastyny, co daje nam świecącą, tonacyjną skórę. Kości policzkowe i szczęka są zdefiniowane, a my mamy bardzo mało linii. Wzdychaj! Pamiętam tamte dni!

Podstawy pielęgnacji skóry: Oczyszczacz, złuszczacz, krem nawilżający, filtr przeciwsłoneczny. Możesz również rozważyć wprowadzenie retinolu o niskiej wytrzymałości do swojej rutyny wieczornej, jeśli masz od połowy do końca lat 20.

Możliwe zabiegi obejmują: Peeling chemiczny w celu zmniejszenia trądziku i blizn.

Skóra po 30-tce

Po trzydziestce, wokół oczu i na czole zaczynają pojawiać się delikatne, dynamiczne linie. Produkcja kolagenu i elastyny zaczyna powoli spadać. Wiem - to po prostu nie fair!

Podstawy pielęgnacji skóry: Oczyszczacz, tonik, serum, krem pod oczy, krem nawilżający (dzienny i nocny), retinol (tylko dla PM), filtr przeciwsłoneczny.

Możliwe zabiegi obejmują: Botoks zmniejszający widoczność drobnych, dynamicznych linii; peelingi chemiczne odmładzające skórę; wypełniacze skórne dodające objętości policzkom; Profhilo dodające objętości skórze.

Skóra w wieku 40 lat

W naszych czterdziestkach zaczynają pojawiać się linie uśmiechu, linie marionetek, torebki pod oczami i ciemne pigmenty; linie szczęk zaczynają mięknąć; skóra zaczyna wyglądać nudniej.

Podstawy pielęgnacji skóry: Oczyszczacz, tonik, serum, krem pod oczy, krem nawilżający (na dzień i na noc), witamina C, retinol, olejek do twarzy (tylko dla PM), filtr przeciwsłoneczny.

Możliwe zabiegi obejmują: Botox redukujący 11s (zmarszczki), zmarszczki na czole, kurze łapki i królicze linie; wypełniacze skórne dodające objętości policzkom, zwalczające zmarszczki statyczne, worki pod oczami lub obwisłą skórę i dżingle; peelingi chemiczne nadające skórze młodzieńczy wygląd, mikronaczepy indukujące produkcję kolagenu.

Skóra w wieku 50 lat

Po pięćdziesiątce zaczynają się pojawiać plamy starcze, a nasz organizm produkuje mniej kolagenu, co oznacza, że mamy bardziej wyraźne zmarszczki i nasza skóra zaczyna się obwisać.

Podstawy pielęgnacji skóry: Oczyszczacz złuszczający, tonik, krem pod oczy, serum przeciwzmarszczkowe, retinol o niskiej mocy, bogaty krem nawilżający, olejek do twarzy z dzikiej róży, filtr przeciwsłoneczny.

Możliwe zabiegi to: wypełniacze dodające objętości policzkom lub ustom, przeciwdziałające wiotczeniu skóry i zmarszczkom; botoks na szyję; mikronaczepy wzmacniające kolagen; nici liftingujące liftingujące twarz w wielu punktach.

Skóra w wieku powyżej 60 lat

W latach sześćdziesiątych produkcja kolagenu i elastyny nadal spada, skóra staje się matowa, a wokół nosa, policzków i brody zaczynają pojawiać się pęknięte naczynka włoskowate.

Podstawy pielęgnacji skóry: Oczyszczacz na bazie oleju, delikatny preparat złuszczający, krem pod oczy, serum antyoksydacyjne, odżywczy preparat nawilżający o działaniu przeciwstarzeniowym, olejek witaminowy C, filtr przeciwsłoneczny.

Możliwe zabiegi obejmują: Botoks na szyję; Profhilo; Ulterapia liftingująca i ujędrniająca skórę.

Tak więc, niezależnie od wieku, jest kilka rzeczy, które wszyscy możemy zrobić, aby wyglądać bajecznie. I choć oczywiście lepiej jest rozpocząć wspaniały zabieg pielęgnacyjny tak wcześnie, jak to możliwe, nigdy nie jest za późno na jego rozpoczęcie.