Botoks pooperacyjny: Co robić a czego nie po leczeniu przeciwzmarszczkowym

Spędziłeś wieki patrząc na leczenie Botoxem i może być podekscytowany odzyskaniem młodzieńczego blasku. Ale co się stanie po zrobieniu zastrzyków z botoksu? Nie martw się, jeśli czujesz się w ciemności o tym, co dzieje się po zabiegu. Zagłębmy się w to, czego można się spodziewać natychmiast po zabiegach przeciwzmarszczkowych i do 6 miesięcy później.

Natychmiast po Botoxie

Wychodząc z leczenia przeciwzmarszczkowego, podczas gdy może czuć się zadowolony i pewny siebie z jak poszła procedura, można zobaczyć, że witryny zastrzyk z botoksu są lekko czerwone i obrzęknięte. Ale, zrelaksuj się. Jest to całkowicie normalne i wszelkie zaczerwienienia i obrzęki powinny ustąpić w ciągu kilku dni - hura!

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest możliwość wystąpienia siniaków - choć prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest małe. Wykwalifikowany medyk z ostrożną ręką, w połączeniu z naturalną reakcją skóry na zabieg, może oznaczać, że nie doświadczysz żadnych siniaków - i prawdopodobnie tak się stanie! Czasami jednak siniaki po Botoxie są niestety nieuniknione. Jeśli doświadczasz zasinień lub jesteś na nie podatna, pomocne może być przyjmowanie suplementów z arniki lub stosowanie kremu z arniki.

Lekki ból głowy nie jest również rzadkością w pierwszych kilku dniach, ale nie ma się czym martwić i można go złagodzić paracetamolem. Jest to idealny czas na wprowadzenie w życie mantry "bez bólu, bez zysku"!

Czy jest coś, czego nie mogę zrobić po zabiegu z botoksu?

Okay, więc wspomniałem o niektórych z potencjalnych efektów ubocznych Botoxu powyżej, ale są też pewne rzeczy, z których należy zrezygnować natychmiast po zabiegu. Kilka z nich to unikanie ćwiczeń przez pierwsze 24 godziny po zabiegu z Botoxem (świetna wymówka, aby pominąć siłownię!) i starając się nie dotykać lub pocierać leczonego obszaru, ponieważ może to spowodować Botox do ruchu.

Jak będzie wyglądać moja skóra w tygodniach po Botoxie?

Wyniki nie będą widoczne od razu, więc nie przejmuj się, jeśli twoje brzydkie zmarszczki są nadal tam zaraz po wizycie w Botoxie. Powinieneś jednak zacząć widzieć efekty swojej kuracji przeciwzmarszczkowej w ciągu pierwszego tygodnia.

W drugim tygodniu Botox powinien dać pełny efekt, a Twoja skóra powinna wyglądać gładko i wyrafinowanie - witaj, młodzieńcza cerze! Ale, jak długo można cieszyć się efektami?

Jak długo działa Botox?

Pomiędzy 3 a 6 miesiącem po zabiegu organizm zacznie rozbijać toksynę botulinową (rzeczy, które są w zastrzykach z botoksu), a skóra zacznie wracać do poprzedniego stanu - chociaż dokładna ilość czasu działania Botoxu różni się w zależności od osoby. Na tym etapie, obszary docelowe będą również odzyskać trochę ruchu. Tak więc, jeśli kochał efekt, że Botox miał na skórę, może to być punkt, który można rozważyć uzyskanie zastrzyki przeciwzmarszczkowe uzupełnić.