Kamienie węgielne niechirurgicznej medycyny estetycznej

Branża estetyki twarzy przeżywa rozkwit! Wzrost popularności aparatów telefonicznych, filtrów, mediów społecznościowych i ogólna akceptacja zabiegów takich jak Botox oznaczają, że coraz więcej z nas dodaje niechirurgiczne zabiegi estetyczne do swojego arsenału zabiegów przeciwstarzeniowych i upiększających.

Istnieje 7 kamieni węgielnych zabiegów estetycznych:

1. Przywrócenie utraconej objętości

2. Zmniejszenie wiotkości skóry

3. Odsłonięcie nowej skóry

4. Ograniczenie ruchów

5. Zastąpienie wilgoci

6. Przebudowa cech

7. Usuwanie miejscowo nagromadzonego tłuszczu

Przyjrzyjmy się każdemu z nich bardziej szczegółowo i zobaczmy, jakie rodzaje zabiegów estetycznych są dostępne. Poręcznie, dla każdego kamienia węgielnego, zabiegi zostały wymienione w kolejności od najmniej bolesnych/inwazyjnych/czasochłonnych do najbardziej.

1. Przywracanie utraconej objętości

Z wiekiem tracimy tłuszcz (yay!) z naszych twarzy (boo!). Znikają młodzieńcze, pulchne, okrągłe policzki, a zastępuje je pusta, blada, wiotka skóra.

Kiedy jesteśmy już po trzydziestce, te poduszeczki tłuszczowe na twarzy, które stanowiły wyściółkę dla naszej struktury kostnej, zaczynają się kurczyć. W połączeniu ze spadkiem odnowy komórkowej i zmniejszeniem produkcji kolagenu, rusztowanie, które wcześniej zapewniało skórze strukturę i grubość, zaczyna się kurczyć.

Jakie zabiegi mogą pomóc?

Aby zwalczyć utratę objętości, wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej jest w stanie zastosować wypełniacze dermalne na bazie hialuronowej, aby dodać objętości, zazwyczaj w policzkach, pod oczami, na skroniach i ustach.

2. Zmniejszenie wiotkości skóry

Jak wspomniano powyżej, starzejąca się skóra ma obniżony poziom tłuszczu i kolagenu. Oprócz tego istnieje jeszcze trzeci składnik skóry, który z wiekiem ulega zmniejszeniu. Elastyna. Elastyna to cząsteczka odpowiedzialna za nadawanie skórze elastyczności. Może się ona zginać, przesuwać i rozciągać, a gdy jesteś młoda, z powrotem się odbija. Z wiekiem produkcja elastyny spada. Skutkuje to wiotczeniem i opadaniem skóry.

Jakie zabiegi mogą pomóc?

Istnieje wiele zabiegów, które mogą pomóc w zwalczaniu wiotkości skóry. Większość z nich opiera się na napinaniu istniejącego w skórze kolagenu (często przy użyciu kontrolowanego ogrzewania) i stymulowaniu produkcji nowego kolagenu.

Zabiegi te obejmują terapię światłem IR, terapie RF, microneedling, terapię IPL, nieablacyjną terapię laserową, liftingi nici oraz ablacyjny resurfacing laserowy.

3. Odsłanianie nowej skóry

Zewnętrzna (naskórkowa) warstwa skóry jest narażona na uszkodzenia spowodowane przez środowisko. Promienie UV niszczą elastynę, a grawitacja ściąga tę mniej rozciągliwą skórę w dół. Ruchy twarzy potęgują skutki grawitacji i promieniowania UV, powodując powstawanie statycznych linii, matowej skóry i przebarwień. Nie muszę chyba mówić, że wszystko to pogarsza się jeszcze bardziej w wyniku palenia papierosów i picia dużych ilości alkoholu.

Jakie zabiegi mogą pomóc?

Dostępna jest cała gama zabiegów, które usuwają martwą, zewnętrzną warstwę rogową naskórka, a jednocześnie stymulują odnowę komórkową, produkcję elastyny i kolagenu, dzięki czemu skóra staje się promienna, sprężysta, czysta i jednolita.

Mikrodermabrazja, mikronakłuwanie, powierzchowne peelingi chemiczne, nieablacyjna terapia laserowa i ablacyjna terapia laserowa to doskonałe przykłady zabiegów, które pomagają odsłonić nową skórę.

4. Ograniczenie ruchu mięśni

Powtarzające się skurcze mięśni wynikające z codziennej mimiki twarzy powodują, że skóra nad tymi mięśniami wygina się, marszczy i zapina. Z czasem, gdy elastyczność skóry zmniejsza się, dowody tych ruchów pojawiają się w postaci drobnych linii, które przekształcają się w głębsze linie i zmarszczki. Pewnego dnia budzisz się wyglądając jak trwale skrzyżowana!

Jakie zabiegi są pomocne?

Zastrzyki przeciwzmarszczkowe, bardziej powszechnie nazywane botoksem, są idealne do ograniczania ruchu mięśni i zmniejszania widoczności dynamicznych linii.

5. Zastępowanie nawilżenia

Kwas hialuronowy jest kluczowym składnikiem zdrowej skóry. Jest to przezroczysta, żelowa substancja naturalnie produkowana w skórze, dzięki czemu staje się ona pulchna, gładka i pełna blasku. Jak nic innego zatrzymuje wilgoć i stanowi rezerwuar wody, pomagając utrzymać komórki w stanie nawilżenia i natłuszczenia. Wraz z wiekiem - zgadliście - poziom kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się z roku na rok. Skutkiem tego jest sucha, matowa i pozbawiona blasku cera.

Jakie zabiegi pomagają?

Jednym z zabiegów, który szczególnie dobrze sprawdza się w przywracaniu nawilżenia, jest Profhilo.

6. Zmień wygląd skóry

Prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym aspektem estetyki twarzy jest zdolność do zmiany kształtu i przebudowy rysów. Wraz ze wzrostem popularności mediów społecznościowych i Kardashianek, stosowanie wypełniaczy do ust, mimo że rozbija opinię, jest popularnym zabiegiem, który nie wykazuje oznak zaniku.

Utalentowany lekarz medycyny estetycznej może przemodelować nie tylko usta; nosy, linie żuchwy, policzki, blizny, doły potrądzikowe to tylko niektóre z cech, które można zmodyfikować.

Jakie zabiegi są pomocne?

Wypełniacze ust, płynna plastyka nosa, lifting twarzy z wypełniaczami oraz wypełniacze policzków i linii żuchwy to zabiegi, które pomagają w remodelingu.

7. Usuwanie miejscowo nagromadzonego tłuszczu

Oczywiste jest, że zdrowa dieta, z prawidłowym bilansem energetycznym i regularne ćwiczenia to najlepszy sposób na redukcję tkanki tłuszczowej. Wiele osób, mimo najlepszych starań, stwierdza, że ma uporczywe, zlokalizowane "kieszenie" tłuszczu i bez względu na to, jakie ćwiczenia wykonują, obszary te utrzymują się.

Zazwyczaj są to okolice brzucha, ud, dolnej części pleców, wybrzuszeń biustonosza, górnych partii ramion i podwójnego podbródka.