Depilacja laserowa : fakty i mity

depilacja laserowa

W ostatnich latach depilacja laserowa to hit, gdy chodzi o kosmetykę. Efekty jakie będzie można dzięki niej osiągnąć są doskonałe, a dodatkowo mamy bezpieczeństwo. Dzięki temu ludzie są przyciągani do salonów piękności i nie są już to wyłącznie kobiety, ale także coraz chętniej również mężczyźni.

Czy depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym?

Jest to bezpieczny zabieg, który pozwoli nam usuwać zbędne owłosienie z pomocą lasera, jest to bezinwazyjna metoda, która dodatkowo gwarantuje skuteczność działania.

Czy będzie boleć?

Zabieg nie jest całkowicie bezbolesny. Pacjentka podczas naświetlania odczuwać może dyskomfort w postaci niewielkiego szczypania czy pieczenia.

Dlaczego należy wykonać kilka zabiegów?

Trzeba pamiętać, że włosy nie rosną równomiernie i dlatego będzie trzeba wykonywać kilka zabiegów, ponieważ w jednym zabiegu nie będzie się dało usuwać wszystkich włosów, nie będą bowiem wszystkie widoczne na skórze.

Czy mamy trwały efekt?

Jeśli będą wykonane zabiegi w formie kilku kolejnych można pozbyć się około 90% włosów. Dodatkowo po około dwóch latach wykonywany może być zabieg utrwalający.

Na jakiej zasadzie działa światło lasera?

Zabieg polega na tym, że światło przenika przez skórę i pochłaniana będzie przez melaninę a więc taki barwnik, którego stężenie jest największe w mieszkach włosowych. Dzięki energii niszczy się na trwale cebulki włosa.

Czy depilacja zawsze jest tak samo skuteczna?

Nie będzie zawsze takiej samej skuteczności. Tego typu depilacja będzie zależeć w dużej mierze od karnacji i koloru owłosienia. Im ciemniejsze włosy tym lepsza skuteczność takiego działania.

depilacja laserowa

W jaki sposób należy przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem nie będzie można podrażniać skóry. trzeba więc unikać elektrycznego depilatora, wosku czy peelingów. Skóra nie może mieć świeżych skaleczeń czy zmian skórnych.

Kiedy nie można przeprowadzić depilacji za pomocą lasera?

Jeśli chodzi o czynniki dyskwalifikujące będzie można mówić o skaleczeniach a takżę takich chorobach jak łuszczyca, bielactwo a także opryszczka. Jeśli ktoś ma nadwrażliwą na światło skórę również nie będzie mógł tego wykorzystywać.

Czy skóra będzie po zabiegu podrażniona?

Na pewno występować będzie lekkie zaczerwienienie i podrażnienie. Te objawy powinny jednak znikać po kilkunastu godzinach. W zasadzie nie wymaga się żadnych środków łagodzących.

O czym trzeba pamiętać?

Po takim zabiegu będzie trzeba oczywiście pamiętać, że nie będzie można się opalać i to przez minimum 4 tygodnie. W tym czasie stosować krem z wysokim filtrem.

Jak długo trwa naświetlanie i jakie są koszty zabiegu?

Zabieg trwać może kilkanaście minut, ale może nawet do 3 godzin. Koszty w zależności od obszaru na ciele to od około 140 złotych do nawet 1000 zł.