Przewodnik po bliznach potrądzikowych

Trądzik jest najczęstszą chorobą skóry w Stanach Zjednoczonych. Każdego roku dotyka on ponad 50 milionów Amerykanów. Choć nie jest to poważny problem medyczny, trądzik może wpływać na pewność siebie i poczucie własnej wartości. Jest on najczęściej związany z okresem dojrzewania, ale wielu dorosłych również cierpi z powodu trądziku. Jedną z konsekwencji trądziku jest powstawanie blizn potrądzikowych. Blizny potrądzikowe mogą być tak samo szkodliwe dla pewności siebie, jak aktywny trądzik. Poniższy przewodnik po bliznach potrądzikowych jest przydatny dla tych, którzy mają blizny potrądzikowe i szukają skutecznych metod leczenia.

Przewodnik po bliznach potrądzikowych

Trądzik zapalny jest spowodowany przez pory w skórze, które stają się wypełnione martwymi komórkami naskórka, bakteriami i nadmiarem sebum. Pory stają się obrzęknięte i powodują pęknięcie ściany mieszka włosowego. Płytkie pęknięcia w ścianie nie są tak poważne i goją się znacznie szybciej niż głębokie. Głębokie pęknięcia mogą ulec zakażeniu i spowodować powstanie blizn potrądzikowych. Dzieje się tak, ponieważ skóra próbuje naprawić uszkodzenie, tworząc nowe włókna kolagenowe. Blizny mogą stać się wgłębione lub uniesione, widoczne na skórze.

Istnieją dwa główne rodzaje blizn potrądzikowych: keloidy (określane także jako "przerostowe") lub blizny wgłębne (określane także jako "zanikowe"). Blizny keloidowe powstają, gdy organizm produkuje zbyt dużo kolagenu, próbując naprawić szkody wyrządzone przez trądzik. Skutkiem tego jest uniesienie tkanki, które może wpływać na strukturę powierzchni skóry. Blizny wgłębione są spowodowane utratą tkanki. Istnieją dwa podtypy blizn wgłębionych, w tym blizny typu icepick lub boxcar. Blizny po nakłuciach tworzą małe i widoczne otwory w skórze. Blizny bokserskie mają okrągły lub owalny kształt i przypominają blizny po ospie wietrznej.

Rzeczy, których należy unikać

Ważne jest, aby dobrze dbać o skórę. Jednak nawet u osób, które dobrze dbają o swoją skórę, może pojawić się trądzik. Jeśli masz aktywny trądzik lub blizny potrądzikowe, musisz unikać pewnych rzeczy, aby nie zaostrzać problemu. Jeśli masz blizny potrądzikowe, rozważ następujące kwestie.

  • Ekspozycja na słońce: Ważne jest, aby codziennie stosować krem z filtrem SPF i unikać przebywania na słońcu bez ochrony. Nadmierna ekspozycja na słońce może spowodować, że blizny staną się bardziej widoczne i ciemniejsze.
  • Unikanie szorowania: stan zapalny skóry łatwo ulega podrażnieniom, dlatego ważne jest, aby nie podrażniać skóry. Szorowanie lub nadmierne mycie skóry nie spowoduje zmniejszenia trądziku ani blizn. Może to zwiększyć widoczność blizn i zmniejszyć elastyczność skóry.
  • Bez dłubania: Bakterie na palcach i pod paznokciami mogą prowadzić do nasilenia się trądziku. Może to również spowodować, że blizny staną się głębsze i szersze.

Leczenie blizn potrądzikowych

Usuwanie blizn potrądzikowych w Bakersfield może pomóc zmniejszyć ich widoczność. Może również rozwiązać takie problemy jak przebarwienia, a także poprawić koloryt i strukturę skóry. Usuwanie blizn potrądzikowych jest bezpieczne, skuteczne i daje wyraźne rezultaty. Usuwanie blizn potrądzikowych może leczyć blizny na twarzy, szyi, plecach, klatce piersiowej i ramionach. Z zabiegu mogą skorzystać nastolatki i dorośli, którzy mają trądzik lub blizny potrądzikowe. Kandydaci do zabiegu muszą cieszyć się dobrym zdrowiem i mieć realistyczne oczekiwania co do leczenia.

Pierwszym krokiem do poddania się zabiegowi usuwania blizn potrądzikowych jest umówienie się na konsultację. Specjalista przeprowadzi ocenę skóry i omówi plany leczenia mające na celu zmniejszenie widoczności blizn potrądzikowych. Po ustaleniu, że pacjent jest dobrym kandydatem, zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Do usuwania blizn potrądzikowych wykorzystuje się technologię laserową. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, może być konieczne przeprowadzenie kilku zabiegów. Jeśli jesteś zainteresowany leczeniem blizn potrądzikowych, skontaktuj się z Bakersfield Med Spa. Są oni wykwalifikowani w usuwaniu blizn potrądzikowych i pomogli już niezliczonym pacjentom poprawić wygląd ich skóry.