Redukcja dynamicznych linii za pomocą Botoxu

Tak więc, być może zauważyłeś ostatnio kilka linii wkradających się na twoją twarz (moja zaczyna wyglądać jak mapa drogowa!), i może zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby były mniej zauważalne. Podczas gdy wspaniała pielęgnacja skóry i makijaż mogą zdziałać cuda, najbardziej skutecznym i natychmiastowym rozwiązaniem dla niektórych linii jest Botox.

Ale zastrzyk przeciwzmarszczkowy nie działa na każdy rodzaj linii na twarzy. W rzeczywistości, Botox jest używany tylko do zmniejszenia dynamicznych linii. Przyjrzyjmy się różnym dynamicznym liniom znalezionym na twarzy, i jak Botox pomaga je zminimalizować.

Czym są linie dynamiczne?

W tym momencie możesz się zastanawiać, o czym do cholery mówię. Różne rodzaje linii? Czy wszystkie nie są tylko zmarszczkami? I masz rację, ale tak, są różne rodzaje linii: linie dynamiczne i statyczne.

Linie dynamiczne to linie spowodowane przez powtarzające się wyrażenia - te, które zazwyczaj znikają, gdy przestajemy poruszać twarzą. I na co dzień robimy wiele wyrazów twarzy, nie mówiąc już o dniach, które czują się jak emocjonalny roller coaster. Pokazywanie ludziom swoich emocji bez konieczności mówienia czegokolwiek jest przydatne, ale linie, które pojawiają się w konsekwencji, mogą być koszmarem. Do tych linii należą linie brwiowe (11s), linie czoła, kurze łapki, linie szminki i króliczka.

Spójrzmy na to bardziej szczegółowo...

Brązowe linie

Kiedy jesteśmy zawiedzeni lub źli, nasze twarze to pokazują. Niezależnie od tego, czy to twój partner odbiera cię 2 godziny późno z lotniska, zirytowana historia, czy twój nowy wspaniały płaszcz rozpryskiwany przez przejeżdżający samochód (tak, to mi się przytrafiło i, tak, wciąż jestem o to zgorzkniały), twarz nie kłamie. Pokaż tę furię! Ale uważaj na te brązowe linie. Oh, i to nie tylko frustracja tworzy brunatne linie (znane również jako 11s)! Jasne słońce, które sprawia, że mrużymy, powoduje również, że drapiemy mięśnie, które tworzą te linie, podobnie jak ból.

Linie czoła

Niespodzianki mogą być wielkie - ale kiedy jesteśmy zaskoczeni, podnosimy brwi, co prowadzi do... zgadłeś... linii czoła. Więc następnym razem, gdy dowiesz się o soczystej plotce, pomyśl o tych podniesionych brwiach.

Kurze łapki

Największymi winowajcami są tu mrugający i uśmiechający się. Jasne słońce sprawia, że zawężamy oczy, zmuszając mięśnie wokół nich do skurczu. A potem jest uśmiech - najmilszy z wyrazów twarzy. Kiedy się uśmiechamy, marszczymy oczy, co powoduje, że w kącikach oczu pojawiają się linie, jak odciski małych wronowatych łapek.

Linie szminki

Jeśli jesteś palaczem, podkręcanie ust podczas wciągania papierosa lub e-papierosa to pewny sposób na rozwinięcie linii szminki. A jeśli lubisz koktajl lub dwa (kto nie lubi?), regularne picie przez słomkę może również prowadzić do powstania kreski.

Królicze kreski

Jeśli marszczysz nos, gdy się uśmiechasz lub śmiejesz, być może zauważyłeś, że w górnej części nosa zaczynają się rozwijać małe linie. Są to, bardzo ładnie nazwane, królicze linie.

Podajcie toksynę botulinową: Jak działa Botox?

Ok, ok, dosyć tego, co powoduje linie, porozmawiajmy o tym, jak się ich pozbyć. Aby zredukować pojawienie się dynamicznych linii, toksyna botulinowa jest świetną opcją. Istnieje kilka rodzajów toksyny botulinowej, która redukuje pojawienie się linii i zmarszczek, w tym Dysport, Xeomin i Bocouture. Ale tym, który wszyscy znają, jest Botox.

Więc, jak działa Botox? Cóż, małe ilości substancji są wstrzykiwane do obszaru docelowego, aby tymczasowo sparaliżować mięśnie. Ponieważ mięśnie są w stanie skurczyć się mniej, oznacza to, że linie i zmarszczki w tym obszarze rozluźniają się i zmniejszają. Ale to działa tylko na obszarach, które są wstrzykiwane, więc zastrzyk z botoksu do czoła nie zminimalizuje kurze łapy lub linie królika.

Jak długo działa Botox?

To nie jest stałe rozwiązanie - Botoks trwa około trzech miesięcy, po czym jest metabolizowany przez organizm. Więc aby utrzymać efekty, trzeba będzie powtórzyć zabieg. Jednak może to zrobić ogromną różnicę, minimalizując te zmarszczki i zabierając ze sobą lata.

Mimika twarzy pozwala nam naprawdę pokazać, jak się czujemy, i nigdy nie chcemy się ich pozbyć - tylko linii, które się z tego wynikają. Ale Botox pozwala nadal wyrażać siebie w najbardziej bajeczny sposób.

Więc nigdy nie przestawaj się uśmiechać, pokazuj swoją frustrację, kiedy jesteś poirytowany i ciesz się tym koktajlem.