Co powoduje szybsze starzenie się skóry?

Bez względu na to, jak dobrze dbasz o swoją skórę, efekty starzenia się mogą mieć na nią wpływ. Począwszy od zwiotczenia skóry i jej struktury, a skończywszy na drobnych liniach i zmarszczkach, wraz z wiekiem skóra twarzy będzie ulegać zmianom. Oprócz uwarunkowań genetycznych, historii rodziny i stylu życia, pewne czynniki mogą wpływać na starzenie się twarzy bardziej niż inne. Poniżej dowiesz się, co powoduje szybsze starzenie się skóry i co możesz z tym zrobić.

Co powoduje szybsze starzenie się skóry?

Istnieje wiele czynników związanych ze stylem życia, które mogą wpływać na starzenie się skóry, jednak poniżej przedstawiamy czynniki, które mają na to największy wpływ i co należy z nimi zrobić. Należy pamiętać, że nie uwzględniono tu czynników genetycznych, ponieważ nie zawsze masz wpływ na historię swojej rodziny. Przyjrzyjmy się zatem, co szybciej postarza skórę.

Palenie:

To wielki zakaz, jeśli chodzi o Twoją skórę i ogólny stan zdrowia. Toksyczne substancje chemiczne zawarte w dymie papierosowym mogą powodować suchość skóry, drobne linie, zmarszczki i przedwczesne starzenie się. Najlepiej jest rzucić palenie, jeśli to możliwe, lub przynajmniej drastycznie ograniczyć jego spożycie.

Ekspozycja na słońce:

Ekspozycja na słońce jest ogólnie szkodliwa, ale nie dotyczy to nadmiernej ekspozycji na słońce. Ogromnym czynnikiem wpływającym na przedwczesne starzenie się są także solarium. Promienie UV powodują uszkodzenia DNA w komórkach skóry, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Filtr SPF jest niezbędny i musisz włączyć go do porannej rutyny pielęgnacyjnej. Pomocne będzie stosowanie go wielokrotnie w ciągu dnia. Jeśli jednak stosujesz go tylko raz rano, to lepsze to niż nic. Gdy przebywasz na zewnątrz, noś kapelusz, okulary przeciwsłoneczne i zakrywaj odsłoniętą skórę.

Sen:

Długotrwały niedobór snu może mieć wpływ na Twoją skórę. Sen pozwala komórkom na regenerację i daje całemu organizmowi szansę na powrót do normalnego funkcjonowania. Badania wykazały, że niska jakość i ilość snu może przyczyniać się do efektów starzenia. Zaleca się, aby osoby dorosłe przesypiały co najmniej od siedmiu do dziewięciu godzin każdej nocy. Jeśli zmagasz się ze snem dłużej niż dwa tygodnie, prawdopodobnie nadszedł czas, by udać się do specjalisty. Jeśli po prostu nie masz czasu na to, by się wyspać, ustal priorytety w ciągu dnia tak, byś mógł złapać trochę więcej snu.

Alkohol:

Jeśli masz tendencję do picia więcej niż szklankę dziennie, może to być czynnik przyczyniający się do przedwczesnych oznak starzenia, które zauważasz. Alkohol i napoje zawierające kofeinę mogą powodować odwodnienie, co sprawia, że skóra staje się sucha i podatna na drobne zmarszczki. Odwodnienie może powodować, że skóra staje się luźna i obwisła, co może jeszcze bardziej postarzać.

Stres:

Stres to jeden ze sposobów na całkowite zniszczenie zdrowia psychicznego, fizycznego i skóry. Wywołuje on w organizmie reakcję zapalną i może wpływać na sen i ogólny stan zdrowia. Hormony stresu i stany zapalne mogą znacznie szybciej starzeć skórę i ciało.

Środki zapobiegawcze

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę powyższe czynniki związane ze stylem życia, aby upewnić się, że nie przyczyniasz się do szybszego niż powinieneś starzenia się skóry twarzy. Ponadto należy przeanalizować swoją rutynę pielęgnacyjną, aby upewnić się, że stosujesz odpowiednie zabiegi dla swojej twarzy. Zaleca się również stosowanie zabiegów kosmetycznych, gdyż mogą one pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji skóry, gdyż sama rutyna pielęgnacyjna nie zapewni optymalnych rezultatów. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów przeciwstarzeniowych jest mikrodermabrazja. Mikrodermabrazja w Bakersfield usuwa zewnętrzną warstwę skóry, aby pobudzić wzrost nowych komórek skóry. Zabieg ten rozwiązuje problemy takie jak struktura skóry, zmarszczki, przebarwienia, trądzik, blizny i wielkość porów. Zabieg ten jest bardzo skuteczny, a pacjenci często odczuwają znaczną poprawę ogólnej kondycji skóry po jego przeprowadzeniu.

Centrum odmładzania w Bakersfield

Jeśli chcesz, aby Twoja skóra zachowała świeży i młodzieńczy wygląd, skontaktuj się z ośrodkiem Bakersfield Medspa. Specjalizują się oni w zabiegach kosmetycznych, w tym mikrodermabrazji. Ich celem jest pomoc pacjentom w uzyskaniu poczucia odmłodzenia, odświeżenia i pożądanego wyglądu. Już dziś skontaktuj się z centrum odmładzania w Bakersfield, aby umówić się na wizytę!