Przyczyny matowej skóry

O osobach, które mają zdrowo wyglądającą, nawilżoną skórę, zawsze mówi się, że mają w sobie "blask". Wygląda to niemal jak naturalne rozświetlenie i konturowanie bez konieczności nakładania makijażu. Jeśli zauważyłaś, że Twoja skóra wygląda mniej promiennie i jest bardziej matowa, zazwyczaj istnieje ku temu konkretny powód. Jeśli tylko uda Ci się ustalić przyczynę problemu, prawdopodobnie będziesz w stanie przywrócić swój naturalny, promienny wygląd. Poniżej znajdziesz najczęstsze przyczyny matowej skóry i wskazówki, jak możesz temu zaradzić!

Przyczyny matowej skóry

Wraz z wiekiem, zmianą regularnej rutyny, przeprowadzką w nowe miejsce, a nawet zaniedbaniem codziennej pielęgnacji skóry, może dojść do zmiany jej kolorytu. Znalezienie przyczyny matowej skóry może pomóc Ci przywrócić jej normalny koloryt.

Palenie:

Jest to jeden z głównych czynników wpływających na pogorszenie stanu skóry. Palenie nie tylko faktycznie uszkadza skórę, ale także szybko sprawia, że skóra wygląda źle. Jeśli niedawno zaczęłaś palić, nie trzeba dodawać, że rzucenie tego nałogu jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojego ogólnego zdrowia. Palenie papierosów ma wpływ na Twoje zdrowie fizyczne, ale także wyrządza poważne szkody Twojej skórze, ponieważ powoduje rozpad kolagenu. Kolagen ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania jędrności i sprężystości skóry. Najlepiej jest rzucić palenie lub przynajmniej stopniowo zmniejszać jego ilość, aż do całkowitego zerwania z nałogiem.

Dieta:

Dieta bogata w składniki odżywcze jest ważna przez całe nasze życie, ale jest to szczególnie istotne, gdy zaczynamy się starzeć w wieku dojrzałym. To, co dostarczasz swojemu organizmowi, może mieć wpływ na Twoją skórę, a takie produkty jak cukier i wysoko przetworzona żywność mogą siać na niej spustoszenie. Skoncentrowanie się na spożywaniu pokarmów bogatych w przeciwutleniacze, dobre tłuszcze i witaminę C może pomóc wzmocnić kolagen. Nie musisz rezygnować ze wszystkiego, ale skup się na cotygodniowym wprowadzaniu nowych, zdrowych nawyków, aby mieć pewność, że dbasz o swoją skórę i ciało.

Odwodnienie:

Tak wiele osób jest odwodnionych i nawet o tym nie wie. Chociaż istnieje wiele kontrowersji na temat tego, ile powinieneś pić, najlepiej jest wypijać co najmniej osiem szklanek dziennie. Słuchaj swojego ciała i zrozum, że jeśli czujesz pragnienie, to z pewnością jesteś już odwodniony. Odwodniony organizm prowadzi do odwodnienia skóry, co może sprawić, że będzie ona wyglądać matowo i blado.

Pielęgnacja skóry:

W codziennej rutynie pielęgnacyjnej muszą znaleźć się trzy ważne elementy: delikatny środek oczyszczający, krem nawilżający i filtr SPF 30. Jeśli chodzi o matowienie skóry, najważniejszym elementem, który należy stosować codziennie, może być krem nawilżający. Dzięki niemu skóra pozostaje gładka, promienna i nie pojawiają się na niej drobne linie i zmarszczki. Oprócz codziennej pielęgnacji skóry, zabiegi kosmetyczne również mogą pomóc zachować jej blask. Mikrodermabrazja jest pomocnym zabiegiem kosmetycznym, który usuwa zewnętrzną warstwę skóry, umożliwiając wzrost nowych komórek skóry. Zabieg ten może poprawić strukturę skóry, drobne linie, zmarszczki, pigmentację, trądzik, blizny potrądzikowe, a nawet wielkość porów. W przypadku mikrodermabrazji rezultaty można zauważyć już po jednym zabiegu. Aby jednak uzyskać długotrwałe rezultaty, zaleca się kontynuowanie leczenia.

Sen:

Zaleca się, aby osoby dorosłe przesypiały co najmniej siedem do dziewięciu godzin każdej nocy. Podczas snu skóra ma czas na regenerację, ponieważ komórki skóry mają czas na naprawę. Higiena snu jest niezwykle ważna, dlatego warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie, co działa w Twoim przypadku, i upewnić się, że wszelkie niedobory snu są krótkotrwałe.