Przewodnik dotyczący zdrowego usuwania znamion

Znaki urodzenia: nazwa mówi prawie wszystko - znaki na ciele, które są z nami od urodzenia (lub wystarczająco blisko). Mogą różnić się kolorem, kształtem i wielkością i mogą pojawiać się praktycznie wszędzie na ciele. Podczas gdy jedni ogarniają ich, inni nie odczuwają tej samej sympatii. Więc, jak usunąć znamię, jeśli zdecydowałaś, że właśnie to chcesz zrobić? Przyjrzyjmy się różnym rodzajom znaków urodzenia i laserowe usuwanie znamię - nieinwazyjne leczenie zdolne do ich zmniejszenia lub usunięcia.

Jakie są różne rodzaje znaków urodzenia?

Istnieją dwa główne rodzaje znaków firmowych: naczyniowe - które są puchowe i mają nieprawidłowe naczynia krwionośne (należą do nich znaki firmowe "port wine stain"); oraz barwnikowe - które są spowodowane przez masy komórek barwnikowych. Ten rodzaj znamienia obejmuje znamiona wrodzone.

Podczas gdy większość znaków jest niegroźna i wiele osób je przyjmuje - pomyśl, że popularne gwiazdy, takie jak Madonna, Cindy Crawford i Marilyn Monroe to tylko niektóre z nich - dla niektórych mogą one mieć ogromny wpływ na ich pewność siebie, zwłaszcza jeśli znajdują się w zauważalnych częściach ciała, takich jak twarz czy szyja.

Czy istnieje nieinwazyjny sposób usuwania śladów porodowych?

Wspaniała wiadomość jest taka, że istnieje zabieg, który bezpiecznie usuwa ślady porodowe - bez konieczności wchodzenia pod nóż.

Czym więc jest ten nieinwazyjny zabieg usuwania śladów? Z czym to się wiąże i jakie są potencjalne rezultaty i skutki uboczne? Spójrzmy...

Laserowe usuwanie znaczków urodzinowych

Być może słyszałaś o laserowych zabiegach zmniejszających blizny i pory oraz wyrównujących koloryt skóry, ale czy wiedziałaś, że mogą być one również stosowane do zmniejszania wyglądu śladów porodowych?

Impulsowy laser barwnikowy jest popularną, nieinwazyjną metodą leczenia zarówno dzieci jak i dorosłych.

Leczenie laserem działa poprzez kierowanie impulsów przez skórę i do obszaru dotkniętego chorobą. Energia światła nagrzewa się i jest kierowana na naczynia krwionośne, które tworzą znamię, walcząc i rozbijając je. Każda sesja jest ukierunkowana na dany obszar, dzięki czemu za każdym razem jest on lżejszy, aż do momentu pojawienia się znaczącej różnicy. Pracuje również nad zmniejszeniem podwyższonego efektu "bruku" na znamiona, który często występuje z wiekiem.

Sesje laserowej obróbki skóry mogą trwać od 15 do 60 minut, w zależności od wielkości znamienia.

Czy zabieg laserowego usuwania znamię boli?

Zabieg laserowy jest bardziej nieprzyjemny niż bolesny, a wiele osób porównuje to uczucie do bycia pingowanym przez elastyczną opaskę lub jako uczucie kłucia. W zależności od leczonego obszaru, lekarz może zaproponować Ci krem znieczulający lub znieczulający.

Ile zabiegów laserowych jest potrzebnych?

Przed przystąpieniem do leczenia znamię, lekarz może chcieć wykonać test płatkowy, aby upewnić się, że dobrze na nie reagujesz. Niektóre osoby zauważą po zabiegu laserowym bardziej znaczącą, szybszą poprawę w zakresie śladów po urodzeniu niż inne, mogą więc potrzebować mniej sesji, podczas gdy inne będą potrzebowały więcej zabiegów, aby naprawdę zauważyć różnicę. Ale ogólnie rzecz biorąc, 3-10 zabiegów laserowych są potrzebne, raz na kilka tygodni. Powinnaś być w stanie zaobserwować pewną poprawę po pierwszej sesji.

Jakie są skutki uboczne laserowego usuwania znaczków urodzinowych?

Po laserowym usunięciu znamienia, wiele osób doświadcza obrzęku lub zasinienia, ale powinno to trwać najwyżej kilka tygodni. Przekonasz się również, że staniesz się bardzo wrażliwy na światło słoneczne, więc unikanie go tam, gdzie jest to możliwe, jest dobrym pomysłem, a zastosowanie wysokiego SPF pomoże upewnić się, że obszar nie stanie się ciemniejszy.

Chociaż możesz wrócić do swojego dnia jak zwykle (jeśli nie masz znieczulenia), lekarze sugerują, abyś nie ćwiczył przez pierwsze 24 godziny po zabiegu. Okłady z lodu są doskonałym sposobem na uspokojenie i schłodzenie leczonego obszaru, jeśli czuje się on niekomfortowo.