Nawyki, które tworzą zmarszczki

W zależności od codziennych nawyków i sposobu pielęgnacji skóry, zmarszczki mogą pojawić się na skórze w każdym wieku. Jeśli nie podejmie się odpowiednich działań kosmetycznych, raz powstałe zmarszczki będą się pogłębiać. Interwencja kosmetyczna może obejmować stosowanie kremów na zmarszczki, ale najczęściej zmarszczki wymagają zastosowania wypełniaczy. Ważne jest, aby pracować nad zapobieganiem powstawaniu zmarszczek i utrzymywać je jak najdłużej na twarzy. Jednak życie toczy się swoim torem i wypełniacze skórne mogą rozwiązać ten problem. Poniżej przedstawiamy najczęstsze nawyki powodujące powstawanie zmarszczek.

Nawyki, które powodują powstawanie zmarszczek

Uważaj na te nawyki, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek. W przeciwnym razie możesz zauważyć oznaki starzenia się wcześniej, niż byś tego chciała.

Palenie papierosów:

Jedną z głównych przyczyn powstawania zmarszczek mimicznych jest palenie papierosów. Palenie jest nie tylko szkodliwe dla skóry, ale także dla ogólnego stanu zdrowia. Problemy skórne spowodowane paleniem nie ograniczają się jedynie do zmarszczek i obejmują workowate oczy, obwisłe górne powieki, a nawet mogą prowadzić do opadania podwójnego podbródka. Jak najszybsze rzucenie palenia jest bardzo ważne dla zdrowia skóry i zdrowia ogólnego.

Pocieranie oczu:

Skóra wokół oczu jest cienka i bardzo wrażliwa. Z wiekiem traci kolagen, elastynę i tłuszcz, które sprawiają, że oczy wyglądają młodo i promiennie. Pocieranie oczu jest wyjątkowo szorstkie dla tego obszaru i może powodować uszkodzenia, takie jak zmarszczki lub nawet obwisłe górne powieki. Wykonuj delikatne ruchy i staraj się ograniczyć liczbę dotknięć oczu.

Pozycja podczas snu:

Jeśli śpisz na boku lub na brzuchu, możesz naruszyć skórę twarzy, co może prowadzić do powstania zmarszczek. Dzieje się tak dlatego, że przebywanie w tej pozycji zaburza naturalny sposób układania się skóry na twarzy. Rozciąganie, przesuwanie i fałdowanie skóry może powodować powstawanie zmarszczek nawet w młodym wieku. Aby tego uniknąć, większość chirurgów kosmetycznych zaleca spanie na plecach. Zainwestuj przynajmniej w wysokiej jakości jedwabną poduszkę, aby zmniejszyć wpływ tego zjawiska.

Wyraz twarzy:

Niektóre rodzaje mimiki twarzy, takie jak marszczenie czoła, mrużenie oczu, a nawet śmiech, mogą powodować powstawanie drobnych linii, które pogłębiają się w zmarszczki. Noś okulary przeciwsłoneczne, gdy przebywasz na zewnątrz, a jeśli masz słaby wzrok, używaj okularów, aby uniknąć ryzyka powstawania zmarszczek.

Ekspozycja na słońce:

Ponad 90% uszkodzeń skóry spowodowanych jest ekspozycją na słońce. Jest to bardzo tania i łatwa metoda. Stosuj rano krem z filtrem co najmniej SPF 30 i w razie potrzeby nakładaj go ponownie w ciągu dnia. Dla dodatkowej ochrony, gdy przebywasz w pełnym słońcu, noś kapelusz i długie rękawy.

Używanie alkoholu:

Ponieważ alkohol jest środkiem moczopędnym, może powodować odwodnienie. Nadmierne picie alkoholu może pozbawić Twoje ciało i skórę nawilżenia, przez co stają się one podatne na powstawanie zmarszczek. Nie oznacza to, że nie możesz pić, ale kluczowy jest umiar. Pamiętaj też o zwiększeniu spożycia wody w dni lub noce, w których pijesz, aby zrekompensować ewentualne odwodnienie.

Niedobór snu:

Zaleca się, by dorośli przesypiali co najmniej siedem do dziewięciu godzin każdej nocy. Piękny sen jest niezbędny i pomaga zachować młody i świeży wygląd. Bez niego skóra nie ma czasu na naprawę, przez co może wyglądać na poszarzałą i zmęczoną.

Opcje leczenia

Jeśli masz drobne linie i zmarszczki, których chcesz się pozbyć, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wypełniaczy. Wypełniacze zmarszczek Bakersfield to preparaty wstrzykiwane z kwasem hialuronowym. Można je stosować w przypadku drobnych zmarszczek, utraty objętości, zmarszczek, fałdów, a nawet przerzedzenia ust. Jest to metoda bezpieczna, skuteczna i nie wymaga przestojów. Rezultaty są długotrwałe i mogą sprawić, że będziesz wyglądać i czuć się młodziej.

Odmładzanie w Bakersfield

Jeśli martwią Cię zmarszczki mimiczne i rozważasz poddanie się zabiegom kosmetycznym, skontaktuj się z ośrodkiem Bakersfield Medspa. Specjalizują się oni w zabiegach na twarz, w tym w wypełniaczach iniekcyjnych. Ich celem jest zapewnienie pacjentom poczucia odmłodzenia i odświeżenia. Specjaliści z Bakersfield Medspa koncentrują się na pomaganiu pacjentom w osiągnięciu pożądanego wyglądu. Skontaktuj się z biurem już dziś, aby umówić się na wizytę!